Thuis vieren met kinderen en jongeren

3-12-2023 Eerste zondag van de Advent

Op zondag kiest u met uw kinderen een moment, waarop u met elkaar bijeen bent. Bij het ontbijt, in de loop van de morgen, de middag, of bij het avondeten maakt u een speciaal plekje klaar, waar u samen omheen kunt zitten. Vandaag is het de Eerste zondag van de Advent, de voorbereiding op Kerstmis. Leg daarom vandaag een mooi paars kleedje met daarop vier kaarsen, de Kinderbijbel, en een voorwerp of afbeelding dat belangrijk was voor u of uw kinderen in de afgelopen week. Op de afbeelding boven aan de pagina staat de Adventskrans, met vier kaarsen. We steken vier keer op zondag de volgende kaars aan, en dan is het Kerstmis.
Zo bereiden we ons voor op dat bijzondere Kerstfeest, waarin God in het kleine, pasgeboren kindje Jezus naar ons toekomt.

We steken de eerste kaars aan:
Teken van het licht
dat ons gegeven wordt.
Teken van hoop
in een donkere wereld.

En laten we licht zijn
voor elkaar.
Door liefde te geven
en aandacht te schenken,
zomaar belangeloos
zonder iets terug te verwachten.

We maken het kruisteken:
In de Naam van de Vader, de Zoon en de heilige Geest. Amen.

Zing samen een lied: Wees welkom allemaal
Wees welkom allemaal!
Wees welkom eenmaal andermaal.
We hebben hier een uurtje feest
met mensen één van hart en geest,
dat maakt het leven fijn:
voor groot en voor klein.

Wees welkom allemaal!
En luister naar een mooi verhaal,
van Jezus die de mensen kent,
hoe groot of ook hoe klein je bent:
Hij wil er altijd zijn: voor groot en klein.

Wees welkom allemaal!
Een beetje stil en geen kabaal,
maar zingen mag je allemaal,
met zingen bidt je wel tweemaal,
dus zing maar met ons mee:
en bid zo voor twee!

Gebed:
Goede God,
U bent er altijd voor ons.
U geeft lieve mensen om ons heen,
om voor ons te zorgen en van ons te houden.
Maar soms gaat het niet goed,
en hebben we pijn en verdriet.
Goede God, wees er dan ook voor ons.
Dat bidden wij U, door Jezus,
die, net als wij, als een kleine baby op aarde is gekomen,
en liefde en vrede heeft gebracht,
voor nu en altijd.
Amen.

Spiegelverhaal
Het ene kleine vlammetje van de adventskaars brandt. Janneke heeft dit eerste kaarsje héél voorzichtig aan mogen steken in de klas. Iedereen hield de adem in, want het vlammetje aan de lucifer ging bijna uit, toen ze het lontje wilde aansteken. Het vlammetje was kleiner en kleiner geworden. Maar toen opeens… ging het toch branden. Je zag de blauwe kleur langzaam geel worden, steeds feller. Meester Han vertelde over de Advent, de vier weken die nu gaan komen. Dan vieren we Kerstmis, dat Jezus is geboren. Maar eigenlijk zijn de kinderen meer bezig met het feest van 5 december. Vol verwachting klopt ons hart, in afwachting van het mooie Sinterklaas feest. Alle kinderen hopen, dat Sinterklaas toch écht naar school komt. Ze oefenen samen de liedjes die ze gaan zingen. En de meester vertelt elke dag een stukje van het spannende verhaal over Sinterklaas. Hoeveel nachtjes moet je nog slapen??

Bijbelverhaal van de zondag naar Marcus 13,33-37
In die tijd zei Jezus tot zijn leerlingen: ‘Wees op je hoede, wees waakzaam, let op! Want je weet niet wanneer het moment komt.’ En dan legt Jezus uit; het is als met een man die op reis gaat naar het buitenland. Toen hij zijn huis verliet, liet hij het over aan de zorgen van zijn dienaars. Maar hij wist niet wanneer hij weer terug zou komen. De dienaren moeten waakzaam zijn en goed voor alles zorgen. Zodat op het moment dat de eigenaar thuis komt, alles er netjes en goed verzorgd uit ziet. Dus in de ochtend, middag, avond, én zelfs ’s nachts, moeten zij klaar staan. De heer mag hen niet slapend aantreffen! Ik zeg dit tot jullie allen: ‘Wees waakzaam’!

Woord van de Heer
Allen: Wij danken God

Kort gesprek over dit verhaal, opdracht samen uitvoeren.
Kleur de adventskrans, met één fel brandend kaarsje. En maak de linten paars. Dat is de kleur van voorbereiding op Kerstmis. Misschien kun je zelf een adventskrans knutselen. Je kunt ook een lange strook papier uitknippen. Verdeel de strook in vakjes, en schrijf in elke vakje de cijfers van de dagen tot Kerstmis. Vandaag is het 3 december – Eerste Kerstdag is 25 december.
Let op: als je onderaan de strook met 3 december begint, kun je elke dag één vakje afknippen. Het is Kerstmis, als de strook op is!!

Praat nog even na over dit verhaal. Jezus vertelt dit verhaal aan zijn leerlingen, om ze voor te bereiden op het grote Kerstfeest. Wij bereiden ons nu voor op Kerstmis, en jij weet nu precies wanneer het Kerstmis is!!

Samen bidden:
Vraag aan uw kinderen waarvoor en voor wie ze willen bidden, wat was afgelopen week belangrijk voor hen geweest, waar zijn ze dankbaar voor, waarvoor willen ze aan God kracht vragen.

Goede God,
wij bidden voor alle kinderen en jongeren,
dat zij ouders of verzorgers om hen heen hebben,
die dagelijks zorg voor hen dragen,
en speciaal voor alle zieke mensenkinderen bidden wij,
dat zij goede zorg ontvangen, dat er mensen zijn, die hen begeleiden,
laat ons bidden…

Goede God,
wij dank U voor alle wat wij elke dag ontvangen,
en mogen wij ons proberen in te zetten,
om te delen met andere kinderen, en familie
en bidden tot U;

wij danken U voor deze nieuwe dag, mag het een goede Advent periode worden,
voor alle kinderen over heel de wereld,
en danken U voor …

wij bidden voor alle mensenkinderen over heel de wereld,
dat zij een thuis hebben, waar ze in vrede mogen leven,
en voor ….

wij danken U voor ieder, die zo goed voor ons zorgt,
en help ons, dat wij telkens voor onze medemens klaar staan
om hem of haar te helpen,

wij zijn allemaal kinderen van God.
Daarom mogen wij bidden tot God en Hem,
zoals Jezus aanspreken als Onze Vader…

Onze Vader
Onze Vader die in de hemel zijt,
uw naam worde geheiligd,
uw rijk kome,
uw wil geschiede,
op aarde zoals in de hemel.
Geef ons heden ons dagelijks brood,
en vergeef ons onze schulden,
zoals ook wij vergeven aan onze schuldenaren
en breng ons niet in beproeving,
maar verlos ons van het kwade.
Amen.

Zegen
Goede God,
ik dank U voor Jezus, voor zijn liefde,
zegen mij en blijf dicht bij me,
laat uw licht over mij schijnen, bescherm mij,
laat mij van U houden,
en met U meewerken,
aan de weg van geluk en liefde,
voor alle mensenkinderen,
samen met de mensen om mij heen,
dat wij elkaar tot zegen zijn.
In de Naam van de Vader, de Zoon en de heilige Geest.
Amen.

SECRETARIAAT

Merellaan 350

2903 GM

Capelle a/d IJssel
010 303 88 71
info@christoffelparochie.nl

 

PASTORALE WACHT

Voor acute vragen om pastorale zorg of het melden van een overlijden: 06-1380 3332 (24/7 bereikbaar).

AGENDA

<<  <  November 2023  >  >>
 ma  di  wo  do  vr  za  zo 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

VIRTUELE KAPEL