Thuis vieren met kinderen en jongeren.

23-01-2022 Derde zondag door het jaar

Vandaag is de derde zondag door het jaar. Kies met uw kind(eren) een moment, waarop u met elkaar bijeen bent. Bij het ontbijt, in de loop van de morgen, de middag, of bij het avondeten, maakt u een speciaal plekje klaar, waar u samen omheen kunt zitten. Leg ook vandaag een mooi groen kleedje neer, de Kinderbijbel, en een voorwerp of afbeelding dat belangrijk was voor u of uw kinderen in de afgelopen week.
Leg van tevoren voor ieder een vel wit papier, twee satéstokjes, en een mooi lintje neer.

We maken het kruisteken:
In de Naam van de Vader, de Zoon en de heilige Geest. Amen.

Zing samen een lied: Wees welkom allemaal

Wees welkom allemaal!
Wees welkom eenmaal andermaal.
We hebben hier een uurtje feest
met mensen één van hart en geest,
dat maakt het leven fijn:
voor groot en voor klein.

Wees welkom allemaal!
En luister naar een mooi verhaal,
van Jezus die de mensen kent,
hoe groot of ook hoe klein je bent:
Hij wil er altijd zijn: voor groot en klein.

Wees welkom allemaal!
Een beetje stil en geen kabaal,
maar zingen mag je allemaal,
met zingen bidt je wel tweemaal,
dus zing maar met ons mee:
en bid zo voor twee!

Gebed:
Goede God,
we horen veel over onze wereld,
en lang niet alles is mooi en goed.
Maar vandaag horen we in het bijbelverhaal,
de mooie woorden, die Jezus ons als boodschap meegeeft.
Ook wij kunnen helpen, de wereld iets mooier te maken,
en ons de hoop geven op een goede toekomst.
Wij danken U daarvoor en bidden;
help ons om bij te dragen
aan een betere en mooiere wereld.
Geef dat wij doen wat goed is
voor onze medemensen en voor onze aarde,
vandaag en alle dagen.
Amen.


Spiegelverhaal:
Seitje en Jouke gaan niet alleen op maandag, dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag naar school, samen met alle kinderen uit hun groep 5. Nee, ook op zondag, na de viering in de kerk, gaan zij naar school. De Zondagsschool; samen met een groep kinderen luisteren ze naar verhalen uit de Bijbel. Met mevrouw Jonker praten ze samen over het verhaal. Vandaag leest mevrouw Jonker over Jezus, Hij is op sabbat naar de synagoge gekomen. Hij krijgt de boekrol van de profeet Jesaja aangereikt. Jezus pakt de boekrol aan, en rolt het uit, voordat Hij er uit voor kan lezen. ‘Hebben jullie weleens een boekrol gezien?’, vraagt mevrouw Jonker aan de kinderen, nadat ze het verhaal over Jezus gelezen hebben. Nee, de meeste kinderen weten niet wat dat is. En dan legt mevrouw Jonker het uit. Heel vroeger hadden de mensen het ‘boek’, nog niet uitgevonden. Ze konden wel op papier schrijven. Niet het papier dat we nu gebruiken, maar papyrus. Dit werd van rietstengels gemaakt en had een bruinige kleur. Het is lastig om dit papier in grote vellen mee te nemen en op te bergen. Daarom zaten er langere houten stokken aan beide uiteinden van het papier. En rolden men het papier om de beide stokken op, tot het midden. Daarna werden de stokken met een mooi lint aan elkaar gebonden. De hele belangrijke boekrollen die in de synagoge werden gelezen, werden vaak mooi versierd.

Bijbelverhaal van de zondag naar Lucas 1,1-14;4,14-21
Jezus trok door het land van Galilea. Overal preekte Hij. Iedereen kende Hem en Hij kreeg veel volgelingen. Zo kwam Jezus ook in Nazaret. Daar was Hij geboren en groot geworden. Op de sabbat – de ‘zondag’ van de Joden – was Hij in de synagoge. Hij stond op en ze gaven Hem de boekrol van de profeet Jesaja. Jezus las eruit voor:
‘De Geest van God is in mij.
Hij heeft mij gezalfd en opgedragen
om goed nieuws te brengen aan de armen,
om gevangenen te vertellen dat ze vrij komen.
Blinden zullen weer kunnen zien,
mensen in de knel bevrijd.
Er komt een jaar, waarin God goed voor ons is.’
Jezus ging weer zitten.
Ze keken allemaal naar Hem
Hij zei: ‘Wat jullie daarnet hebben gehoord, dat gaat nu gebeuren.’

Woord van de Heer
Allen: Wij danken God

Kort gesprek over dit verhaal, tekening kleuren, opdracht samen uitvoeren.
In de kinderbijbel waaruit jij de verhalen over God en Jezus leest, sla je de bladzijden van rechts naar links om. Je leest de bladzijde van boven naar beneden. De Bijbel bestaat uit twee delen. Het Oude testament met verhalen over God en het volk van Israël. In het Nieuwe Testament staan de verhalen over Jezus. Weet je dat het Oude Testament in het Hebreeuws geschreven is, en dat je precies omgekeerd moet lezen? Van achter naar voren!
Het verhaal van Jesaja staat in het Oude Testament. Probeer zelf de boekrol te maken. De tekst van het bijbelverhaal mag je ook gewoon opschrijven!!

Pak twee satéstokjes, en plak deze aan de buitenzijde van het papier. Rol het papier om de beide satéstokjes, tot het midden. Knoop een mooi lintje erom heen.

Wil je de specifieke kleur van papyrus namaken? Doe een theezakje in een kopje heet water. Even laten trekken, totdat het water bruin is. Pak het theezakje, en stempel het theezakje over het hele papier heen. Het papier wordt bruin van kleur. Laat het papier drogen, voordat je de bijbeltekst erop schrijft!

Samen bidden:
Vraag aan uw kinderen waarvoor en voor wie ze willen bidden, wat was afgelopen weken belangrijk voor hen geweest, waar zijn ze dankbaar voor, waarvoor willen ze aan God kracht vragen aan het begin van dit nieuwe jaar.

Goede God,
wij bidden voor alle kinderen en jongeren,
dat zij ouders of verzorgers om hen heen hebben,
die dagelijks zorg voor hen dragen,
en speciaal voor alle zieke mensenkinderen bidden wij,
dat zij goede zorg ontvangen, dat er mensen zijn, die hen begeleiden,
laat ons bidden…

Goede God,
wij dank U voor alle wat wij elke dag ontvangen,
mogen we goed luisteren naar de verhalen die ons verteld worden,
en mogen wij ons proberen in te zetten,
om te delen van het fijne, dat we met andere kinderen,
familie en vrienden meemaken,
laat ons bidden…

wij danken U voor deze nieuwe dag,
waarin wij iets fijns mogen ervaren,
en daarvan mogen genieten,
laat iedereen een lichtje voor een ander zijn,
en mogen ook wij er in deze dagen voor zorgen,
dat wij zelf dat lichtje mogen zijn,
voor een ander,,
laat ons bidden…

wij bidden voor alle mensen over heel de wereld,
dat zij een thuis hebben, waar ze in vrede mogen leven,
en dat de koning, of heerser van dat land,
goed zorgt voor alle inwoners,
laat ons bidden…

wij zijn allemaal kinderen van God.
Daarom mogen wij bidden tot God en Hem,
zoals Jezus aanspreken als Onze Vader…

Onze Vader
Onze Vader die in de hemel zijt,
uw naam worde geheiligd,
uw rijk kome,
uw wil geschiede,
op aarde zoals in de hemel.
Geef ons heden ons dagelijks brood,
en vergeef ons onze schulden,
zoals ook wij vergeven aan onze schuldenaren
en breng ons niet in beproeving,
maar verlos ons van het kwade.
Amen.

Zegen
Goede God,
ik dank U voor Jezus, voor zijn liefde,
omdat Hij ons ‘vrede’ leert brengen, bij al onze medemensen,
zegen mij en blijf dicht bij me,
laat uw licht over mij schijnen, bescherm mij,
laat mij van U houden,
en met U meewerken,
aan de weg van geluk en liefde,
van vrede voor alle mensenkinderen,
samen met de mensen om mij heen,
dat wij elkaar tot zegen zijn.
In de Naam van de Vader, de Zoon en de heilige Geest.
Amen.

SECRETARIAAT

Merellaan 350

2903 GM

Capelle a/d IJssel
010 303 88 71
info@christoffelparochie.nl

 

PASTORALE WACHT

Voor acute vragen om pastorale zorg of het melden van een overlijden: 06-1380 3332 (24/7 bereikbaar).

AGENDA

<<  Januari 2022  >>
 ma  di  wo  do  vr  za  zo 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

VIRTUELE KAPEL