Amnesty International Schrijfactie

Schrijf voor 1 juli!

De parochie Sint Christoffel participeert ook in 2025 aan de schrijfactie van Amnesty International. Doorgaans wordt iedere derde zondag van de maand tijdens de viering aandacht gevraagd voor personen die aan vervolging bloot staan. Daartoe wordt de betreffende brief onder de kerkgangers verspreid.

Schrijfactie Cuba: 7 jaar cel voor vreedzaam protest

Loreto Hernández García is een Cubaanse activist en priester binnen de Afrikaanse Yoruba-religie. In juli 2021 werd hij samen met zijn vrouw Donaida opgepakt bij een vreedzame demonstratie tegen de regering. Ze uitten enkel hun mening en hebben niets misdaan. Toch werd Loreto veroordeeld tot 7 jaar gevangenisstraf vanwege het ‘verstoren van de openbare orde’ en ‘belediging’. Donaida kreeg 8 jaar opgelegd, maar kwam afgelopen januari vervroegd vrij.

Wat kun jij doen?
Schrijf vóór 1 juli 2025 een brief aan de president van Cuba. Roep hem op om Loreto Hernández García onmiddellijk vrij te laten.

Vervroegde vrijlating?
Loreto heeft diabetes en hoge bloeddruk, waarvoor hij in de gevangenis niet behandeld kan worden. Daarom hoopt hij dat hij op medische gronden vervroegd wordt vrijgelaten. Maar de autoriteiten hebben gezegd dat ze hem alleen laten gaan als zijn vrouw stopt met haar activisme.

Klik hier voor de handwriting brief
Klik hier voor de voorbeeld brief

 

SECRETARIAAT

Merellaan 350

2903 GM

Capelle a/d IJssel
010 303 88 71
info@christoffelparochie.nl

 

PASTORALE WACHT

Voor acute vragen om pastorale zorg of het melden van een overlijden: 06-1380 3332 (24/7 bereikbaar).

AGENDA

<<  <  September 2025  >  >>
 ma  di  wo  do  vr  za  zo 
     

VIRTUELE KAPEL