Voorbereiding Eerste Heilige Communie gaat weer beginnen

Binnenkort zullen de voorbereidingen voor de Eerste Heilige Communie weer beginnen. De Eerste Communie is voor elk katholiek kind een bijzonder moment: voor het eerst mogen deelnemen in de communie en voor het eerst de Heer ontvangen in het sacrament van de eucharistie; bron en hoogtepunt van ons geloof. Bovendien is het natuurlijk ook een enorm feestelijke dag waarbij we meteen denken aan mooie kleding, cadeautjes en een viering met veel familie en vrienden erbij.

We willen graag dat kinderen goed voorbereid naar hun Eerste Heilige Communie toeleven en daarom is er de communie-catechese. De voorbereiding bestaat onder andere uit een tiental catechese-bijeenkomsten waarin de kinderen God en Jezus beter leren kennen. We luisteren met elkaar naar verhalen over Jezus en de kinderen leren, hoe ze met God kunnen spreken door bijvoorbeeld te bidden. En natuurlijk leren de kinderen ook hoe ze Jezus kunnen ontmoeten en ontvangen in het sacrament van de Eucharistie!
In dit filmpje legt Pastoor Dick van Klaveren van Gouda uit, wat de Eucharistie inhoudt: 

Meedoen?
Dit jaar is de voorbereidingen in principe bedoeld voor kinderen die zijn geboren in de jaren 2013, 2014 en 2015 (uitzonderingen zijn in overleg mogelijk).
Wilt u uw kind opgeven voor de voorbereiding op de Eerste Heilige Communie? Geeft u uw zoon of dochter dan op bij het secretariaat van de locatie waar u gewend bent te komen! Contactinformatie vindt u hier.

We hopen dit jaar weer met enthousiaste groepen kinderen aan de slag te gaan!

Pastor Rutger van Breemen
Meer informatie? Mail naar: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

 

SECRETARIAAT

Merellaan 350

2903 GM

Capelle a/d IJssel
010 303 88 71
info@christoffelparochie.nl

 

PASTORALE WACHT

Voor acute vragen om pastorale zorg of het melden van een overlijden: 06-1380 3332 (24/7 bereikbaar).

AGENDA

<<  <  December 2022  >  >>
 ma  di  wo  do  vr  za  zo 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
12141517
192122232425
262728293031 

VIRTUELE KAPEL